FEB11_11_cthires

 

Máme pro vás další čerstvou nálož ze světa hudby. Poslechněte si remix od Laurel Halo, přečtěte si rozhovor s techno DJem Davem Sumnerem o jeho debutové desce nebo dnes večer doražte na Red Bull Music Academy Night Special s britským DJem Benji B!

Laurel Halo bodovala v loňských výročních anketách – třeba respektovaný hudební časopis The Wire její desku Quarantine zařadil na první místo. V její tvorbě se prolínají taneční beaty s avantgardními zvukovými experimenty a výrazným, až surovým, hlasovým projevem. Laurel je pořád v kurzu, o čem svědčí i její nejnovější remix pro hudební legendu, člena Velvet Underground, Johna Calea.

Techno je všechno, říkávalo se onehdy. Celý minulý rok se nesl ve znamení nové vlny popularity tohoto žánru. I když to už nebylo to klasické, “trojkopákové” smyčkové techno, ale spíš industriální, psychedelické. Function, nebo-li Dave Sumner, patří do původní generace techna, fungující téměř dvacet let. Jeho debutové album vychází až teď – přečtete si skvělý rozhovor s Daveem o newyorské party scéně 90. let i turné, ehm, se Skrillexem. Další zajímavá techno deska pochází z Berlína od projektu Violetshaped.

Novou desku po 5 letech hlásí i domácí Ohm Square. Charlie One a Honza Čechtický vydávají EP Resist Dance na domácím labelu Starcastic. Více informací a tracky k poslechu zde.

A tady jejich starší klasika z desky Ohmophonica.

DOWNLOAD

Chad Valley feat. Twin Shadow - I Owe You This (Jacques Renault Remix)
Azari & III - Lost in Time (VCO Remix)
Solar Year - Magic Idea (Snasen Remix)

AKCE

2. 3. - REDBULL MUSIC ACADEMY NIGHT with BENJI B (UK), Cross Club, Praha
15. 3. - Heatsick /PAN, Berlin/, Final, Praha

PS RBMA

How To Dress Well

Kirk Degiorgio – Krautrock speciál

 

d'EON

 

 


Komentáře

    Přidat komentář

    Všechna pole jsou povinná
    Pouze 2000 znaků jsou povoleny pro vstup :
    Opište slovo vlevo, potom klikněte na tlačítko "Odeslat komentář":

    Článek Detaily