Red Bull Rapids_Nottinham.jpg

Kreativní plavidla na rozbouřených peřejích poprvé připlouvají na Slovensko! Po anglickém Nottinghamu a australském Sydney je slovenský vodní kanál v Čunově třetím dějištěm Red Bull Rapids. Jak budou vypadat plovoucí skvosty, které se představí v sobotu 15. září v areálu Divoká voda?

Do konce července posílali lodní konstruktéři z celého Slovenska vychytané návrhy svých vodních strojů. Do lodní knihy Red Bull Rapids se zapsalo 55 posádek, z kterých po střízlivém uvážení nosných a plavebních možností dostalo plavební povolení 40 nejlepších. 

 

Eiffel Boat na počest Petra Sagana a bratrů Velitsovců, svatební loď Just Married, v případě potřeby TOItanic, voňavá vývařovna, hraný seriál Mafstory, legendární křižník Potěmkin, či dům s vestavěnou zahradou z Liptovskej Tepličky a poplaví se i Sněhurka a 7 trpaslíků. 

Hvězdné posádky složené ze 4 až 6 plavčíků, zasloužilých kapitánů a admirálů námořních flotil budou v sobotu 15. září čelit rozbouřenému čunovskému vlnobití. Posádka, která na své originální lodi přeplaví 200 metrovou trať plnou zrádných peřejí a inovativním designem okouzlí porotu a diváky na břehu, bude korunovaná na vítěze. Hodnotit budou na slovo vzatí odborníci z oblasti sportu, designu a kultury, mezi kterými nebude chybět kajakářka Jana Dukátová, biker Filip Polc, český stříbrný olympionik Vávra Hradilek nebo mistryně světa ve wakeskate Zuzana Vráblová. Je důležité zúčastnit se a vyhrát, protože vítěz si z čunovských vod vyloví truhlici plnou 1500 voňavých eurových dukátů. 

Unikátní vodní konstrukterská výzva Red Bull Rapids se ve světě uskuteční teprve potřetí. Zatím se první dvě odehráli v anglickém Nottinghamu (září 2011) a v australském Sydney (březen 2012). Tentokrát čeká soutěžící jeden z nejtěžších umělých vodních terénů na světě - Areál Divoká voda v Čonově u Bratislavy. 

Je čas zdvihnout kotvy a vyplout z přístavu směr Red Bull Rapids!  www.redbull.sk/rapids
 


Komentáře

    Přidat komentář

    Všechna pole jsou povinná
    Pouze 2000 znaků jsou povoleny pro vstup :
    Opište slovo vlevo, potom klikněte na tlačítko "Odeslat komentář":

    Článek Detaily